Klimatyzacja

FiFigroup

Rodzaje klimatyzatorów wewnętrznych

Klimatyzacja w mieszkaniu to nie tylko skuteczny system ogrzewania bądź chłodzenia – może również stanowić istotny element wystroju pomieszczeń. Oferujemy szeroki wachlarz klimatyzatorów światowych liderów w dziedzinie klimatyzacji.

Klimatyzator ścienny

Najczęściej stosowanymi klimatyzatorami są jednostki wewnętrzne montowane na ścianie (typu ściennego).

Największe zalety przemawiające za montażem jednostek wewnętrznych typu ściennego:

– szeroka paleta modeli, wariantów mocy oraz kolorów,

– niski poziom emisji hałasu,

– kompaktowe rozmiary,

– higieniczność,

– nowoczesny wygląd,

 

Klimatyzator kasetonowy

Montuje się je w konstrukcji sufitów podwieszanych. 

Klimatyzatory tego typu chłodzą, ogrzewają, a także oczyszczają powietrze we wnętrzach (po wyposażeniu ich w odpowiedni filtr). Są wydajne i energooszczędne. Mogą mieć nawiew jedno-, dwu- lub czterokierunkowy. Do najbardziej efektywnych należy zaliczyć sprzęty czterokierunkowe, tj. rozprowadzające powietrze w sposób równomierny.

Pewnym ograniczeniem klimatyzatorów kasetonowych jest to, że prawidłowy nawiew powietrza wymaga odpowiedniej wysokości pomieszczenia. To powoduje, że urządzenia tego typu częściej znajdują zastosowanie w przestrzeniach publicznych niż mieszkalnych. Są powszechnie stosowane np. w biurach, centrach konferencyjnych, hotelach i innych obiektach ogólnej użyteczności.

Klimatyzator konsolowy

Klimatyzatory konsolowe to szczególna grupa klimatyzatorów skierowana głównie do klientów indywidualnych. Jest ona odpowiedzią na potrzeby w zakresie wyjątkowych warunków montażowych. Po klimatyzatory konsolowe szczególnie chętnie sięgają klienci chcący zamontować je na poddaszach użytkowych lub w pomieszczeniach o dużych skosach, gdzie brak jest miejsca na klimatyzatory ścienne.

Zaletą klimatyzatorów konsolowych jest sposób dystrybucji powietrza. Nawiew w trybie chłodzenia kierowany jest z góry urządzenia, a w trybie grzania powietrze wychodzi przez dolną kratkę w urządzeniu. Zapewnia to zadaną temperaturę w pomieszczeniu w bardzo krótkim czasie.

Klimatyzator kanałowy

Klimatyzatory kanałowe to grupa klimatyzatorów wykorzystywanych głównie przez klientów komercyjnych, choć swe zastosowanie mogą one mieć również u klienta indywidualnego. Instalacja składa się z połączonego systemu kanałów, które rozprowadzone są po całym chłodzonym budynku i przechodzą przez ściany lub stropy.

Montaż tego typu rozwiązania wiąże się z wykonaniem odpowiednich przepustów, więc najlepiej jest zaplanować je już w fazie projektowania budynku. Urządzenia kanałowe mogą zostać zamontowane wszędzie tam, gdzie znajduje się nieużytkowe poddasze, sufit podwieszany lub inna przestrzeń do zabudowy, która umożliwi schowanie jednostki wewnętrznej.

Jednostka zewnętrzna

Montażu jednostki zewnętrznej najczęściej dokonujemy na:

– metalowym stelażu zamontowanym do ściany (uniwersalne zastosowanie),

– na plastikowych nóżkach (mieszkanie w bloku),

– na betonowych bloczkach / krawężnikach (mieszkanie w domu, montaż w firmie),

Zasilanie klimatyzatora najczęściej podłączamy do najbliższego gniazda sieciowego 230V.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

0 +

Zrealizowanych montaży

0

Lata zbierania doświadczenia, które pozwala nam na wykonywanie naszej pracy z najwyższą starannością i jakością

0

Dedykowanych i sumiennych członków naszego zespołu

0 zł +

Wartości zainstalowanych przez nas urządzeń